כתבה על אלרגיות


מה היא בעצם אלרגיה:
 
אלרגיה היא תגובה חיסונית לא צפויה, לא רצויה ומוגזמת של הגוף למגוון חומרים, שבדרך כלל אינם אמורים לעורר את מערכת החיסון. שכיחות האלרגיה מכלל האוכלוסיה נע סביב 15%-25%, כאשר הגורמים לאלרגיה הם בדרך כלל גנטיים ותורשתיים.

הגורמים לאלרגיה:
 
אחת הסיבות לתופעה היא רגישות יתר של מערכת החיסון כלפי חומרים מסוימים אשר נמצאים בסביבתנו, רגישות אשר גורמת לתסמינים שונים בהתאם לסוג האלרגיה, חומרתה ודרך החשיפה לגורם האלרגיה. החומרים עלולים להוביל לתגובות אלרגיות שונות מאדם לאדם, החל בהופעת פריחה מיידית מקומית או מפושטת ועד להתרחבות כלי דם וקשיי נשימה קיצוניים העלולים להוביל אף לשוק אנפילקטי ומוות. 
האלרגיה יכולה להתפרץ ולתת את ביטוייה בכל גיל, גם לאחר חשיפות רבות לאורך השנים לסוג אלרגן זה או אחר.
 
חומרים אלרגנים נפוצים:
 
קשקשים, ריר של חתולים, לטקס, עקיצת דבורים או צרעות, מזונות כגון מוצרי חלב, ביצים, אגוזים, שומשום, תותים או בוטנים, הפרשותיה של קרדית אבק הבית וחרקים אחרים, אבקני פרחים עונתיים, מתכות כמו ניקל, קובלט וכרום, תרופות מסוימות, תמרוקים וחומרים כימיים אחרים.
תסמינים של אלרגיה יכולים להופיע במערכות הגוף השונות כמו העור, מערכת הנשימה ומערכת העיכול.
במקרים של אלרגיה, מערכת החיסון פועלת נגד חומרים אלרגניים הנמצאים בסביבה ומתנהגת כאילו הם גורמים זרים שמפריעים לפעילותה. כתוצאה מזיהוי זה, משתחררים חומרים כדוגמת היסטמין, אשר גורמים לתסמיני האלרגיה.
תגובות האלרגיה יכולות להיות החל מקלות כמו פריחה בעור או עיטושים ועד לתגובות קשות ביותר שיכולות לפגוע באיכות חייו של האדם. תגובה אלרגית יכולה להתרחש תוך שניות. אם לא תטופל באופן מיידי, מצבך עלול להידרדר לאנפילקסיס ואף חס וחלילה למוות.
צמיד זיהוי רפואי שעליו חרוט סוג האלרגיה יאפשר לצוותי החרום להעניק טיפול נכון, מיידי ומציל חיים.
 
 
 
 
 
 
 
   
 
   
MediTag הוא השם שהוענק לצמיד מעוצב עליו חרוטים פרטי מידע רפואי-אישי, שיכולים לסייע בטיפול במצבי חירום.
הרעיון עלה לאחר מקרים רבים בהם לא ידעו אזרחים או אנשי מקצוע כיצד לסייע באופן נכון לאדם במצוקה.
   
לקוח יקר !   לידיעתך - אין אנו אחראיים (ולא יכולים להיות) על עיכובים בדואר ישראל.
 
חברת מדיתג איי. די. בע"מ   |   רחוב העמל 11, ראש העין   |   טלפון: 072-221-2227   |   פקס: 03-9566779  |   info@meditag.co.il   |   תקנון
      
         
דרושים    |     קורות חיים    |    חיפוש עבודה  | לביא קושלביץ - חקלאות עירונית
                     
                                                                                         
לייבסיטי - בניית אתרים